Archiv článků

 • 29.07.2009 Konrad Kata v Litoměřicích

  Konrad Kata v Litoměřicích

  Ve středu 29. července po obědě přivítal emeritní litoměřický biskup Mons. Josef Koukl v rezidenci v Litoměřicích německého varhaníka Konrada Katu.
  Přečíst
 • 28.07.2009 Virtuální knihovna Depositum.cz

  Virtuální knihovna Depositum.cz

  Katolická teologická fakulta UK nedávno spustila unikátní projekt virtuální knihovny, kde lze nalézt digitalizované historické texty pro badatele i veřejnost. K dispozici je zde známý Časopis katolického duchovenstva či Via - časopis pro teologii a další periodika.
  Přečíst
 • 23.07.2009 Žádost o kanonickou misi

  Žádost o kanonickou misi

  Změna adresy pro doručování formuláře Žádost o kanonickou misi.
  Přečíst
 • 07.07.2009 V Litoměřicích s vděčností vzpomínají na staré kněze

  V Litoměřicích s vděčností vzpomínají na staré kněze

  Seniorky a senioři, kteří mají to štěstí, že se mohou každý měsíc sejít s emeritním biskupem Josefem Kouklem, se v březnu 2009 rozhodli, že budou přispívat na občanské sdružení Cesta 121, které slibuje, že výtěžkem sbírek bude pomáhat různými zdravotně-technickými pomůckami starým kněžím, aby mohli zůstat ve svých farnostech.
  Přečíst
 • 22.06.2009 Litoměřický Biskup Jan Baxant vysvětil kapličku v zooparku

  Litoměřický Biskup Jan Baxant vysvětil kapličku v zooparku

  Chomutov v sobotu navštívil biskup litoměřický Mons. Mgr. Jan Baxant, který vysvětil kapli. Ta je součástí Centra lidového umění v areálu Podkrušnohorském zooparku. Kaple byla zasvěcena sv. Antonínovi z Padovy, jehož svátek na sobotu připadal. Je postavena podle původní stavby, umístěné v obci Krupice v Doupovských horách.
  Přečíst
 • 13.06.2009 Missa Brevis od Jiřího Pavlicy v Litoměřické diecézi

  Missa Brevis od Jiřího Pavlicy v Litoměřické diecézi

  V sobotu 13. června 2009 zažil kostel Všech svatých v Libochovicích (Litoměřická diecéze) neobvyklé koncertní provedení mše pro orchestr, sbor, sóla a zvony.
  Přečíst
 • 11.06.2009 Městská misie v Litoměřicích

  Městská misie v Litoměřicích

  Letos poprvé oslavil litoměřický biskup Jan Baxant v katedrále sv. Štěpána slavnost Těla a Krve Páně (Boží Tělo). Slavnost se konala ve čtvrtek 11. června 2009. V jejím závěru se uskutečnila Městská misie.
  Přečíst
 • 07.06.2009 Svatohorský sbor v Litoměřicích

  Svatohorský sbor v Litoměřicích

  V neděli 7. června 2009 při mši svaté v 10.00 hodin vystoupil v katedrále sv. Štěpána Svatohorský chrámový sbor. Po důstojné oslavě Slavnosti Nejsvětější Trojice, jejíž liturgii v katedrále předsedal litoměřický biskup Jan Baxant, byli účinkující a také hosté ze schönstadtského hnutí pozváni na malé polední občerstvení do rezidence litoměřického biskupa.
  Přečíst
 • 28.05.2009 Diecézní biskup

  Diecézní biskup

   

  Přečíst
 • 27.05.2009 Katolická charismatická konference

  Katolická charismatická konference

  Brno, 8. - 12. července 2009 - Program letošního 20. ročníku Katolické charismatické konference tvoří již tradičně přednášky pro praktický život z víry, společná modlitba a bohoslužby. I když jde především o obnovu duchovního života, k dění na konferenci patří i neformální setkání účastníků a jejich kulturní vyžití.
  Přečíst
 • 27.05.2009 VII. celostátní kongres katechetů

  VII. celostátní kongres katechetů

  Kongres je určen Pro všechny, kteří se věnují katechetické činnosti na státních i církevních školách, ve farnostech a společenstvích a v dalších volnočasových aktivitách. Jsou určeny všem katechetům, učitelům náboženství, pastoračním asistentům, kněžím a řeholním sestrám.
  Přečíst
 • 27.05.2009 Jáhenské svěcení v Litoměřicích

  Jáhenské svěcení v Litoměřicích

  Skrze modlitbu a vkládání rukou litoměřického biskupa Mons. Jana Baxanta přijmou jáhenské svěcení dva bohoslovci Litoměřické diecéze - absolventi Cyrilometodějské teologické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci Mgr. Jiří Smolek a Mgr. Kamil Škoda v sobotu 20. června 2009 - 10:00 hodin v katedrále sv. Štěpána.
  Přečíst